1 maja 2015 [FOTORELACJA]

 

Jak co roku przyglądamy się – a także część z nas współorganizuje obchody Święta Pracy. Dlatego też i tym razem zamieszczamy obszerną fotorelację z tegoż wydarzenia. W tym roku oprócz zdjęć pokuszę się jednak o kilka słów refleksji, gdyż minione obchody były swojego rodzaju przełomem.

Obchody, których mogło nie być.

Tegoroczne wybory prezydenckie wywołały wśród części elit polskiej lewicy przekonanie, że organizowanie obchodów Święta Pracy może zakłócić harmonogram kampanii wyborczej. Władze Sojuszu Lewicy Demokratycznej nie kwapiły się zbytnio nad motywowaniem lokalnych działaczy do organizowania obchodów tegoż święta. Patrząc z perspektywy wydarzeń sprzed czterech dni – Dziękuję im za to.

Brak zaangażowania władz SLD, a także upór ze strony szeregowych działaczy umożliwił w tym roku coś co wydawało się przez ostatnie lata niemożliwym. Do organizacji obchodów 1 maja wszyscy chętni przystąpili na równych prawach dzięki czemu byli zmotywowani i zaangażowani na 115%.

Młodość kluczem do sukcesu.

Organizacja toruńskich obchodów Święta Pracy, złamała jeszcze jeden stereotyp, który zakorzenił się wśród działaczy. Okazało się nagle, że lewica – zarówno ta parlamentarna jak i pozaparlamentarna dysponuje całkiem pokaźnym garniturem młodych, prężnych działaczy, którzy mają swój pogląd na lewicę i chcą go realizować. Dzięki takim działaczom tegoroczne obchody były pierwszymi od wielu lat wokół, których osoby postronne o sprecyzowanych poglądach nie mogły przejść obojętnie. Było to widać zarówno w okrzykach poparcia do naszej inicjatywy jak i w głośnych wypowiedziach przeciwników.

Choć umiarkowany to jednak Sukces!

Dzień 1 maja 2015 roku był wyjątkowy jeszcze pod jednym względem. Jako pierwszy od lat, i to pomimo niesprzyjającej pogody, zgromadził na manifestacji i pochodzie więcej uczestników niż w roku poprzedzającym. Jakże miłym zaskoczeniem dla organizatorów był fakt, iż zarówno balony jak i tulipany czy kokardy przygotowane w ilości zbliżonej do zeszłorocznego wolumenu uczestników skończyły się jeszcze przed rozpoczęciem manifestacji.

Organizatorzy! Do dzieła!

Odwrócenie trendu spadkowego dało też wiatru w żagle organizatorom. Już dziś wiadomo, że w tegorocznych planach toruńska lewica uwzględnia kolejne wydarzenia, a obchody 1 maja 2016r. organizować już dziś!

Fotorelacja:

Po tych kilku zdaniach wstępu zapraszam do obejrzenia zdjęć.

[responsive_gallery gallery = “4”]

Permalink do tego artykułu: http://www.lewicowy-obserwator.pl/1-maja-2015-fotorelacja/

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: