[Fotorelacja] z Dni Ateizmu 2015

 

Lewicowy Obserwator stara się być wszędzie tam, gdzie propagowane są wartości lewicowe. Jedną z nich jest rozdział kościoła od Państwa. Dlatego też, dzięki zaprzyjaźnionym członkom Stowarzyszenia Patriotyczno-Lewicowego Pomost prezentujemy fotorelację (wraz z ich komentarzem) z obchodów Dni Ateizmu 2015.

Źródłowy tekst pochodzi z artykułu: [Fotorelacja] z udziału przedstawicieli SPLP w obchodach Dni Ateizmu 2015.

W Warszawie pod koniec marca 2015 roku odbyły się kolejny raz Dni Ateizmu.

Tak, jak w poprzednich latach, celem spotkania światłych Polaków, było upamiętnienie zamordowania pierwszego polskiego ateisty Kazimierza Łyszczyńskiego na Rynku w Warszawie.

Tej straszliwej zbrodni dokonano w majestacie prawa, na mocy decyzji polskiego Sejmu, z inicjatywy Kościoła Katolickiego. To właśnie Kościół Katolicki stał się beneficjentem tej zbrodni, gdyż przejął po zamordowanym Kazimierzu Łyszczyńskim, jego pokaźny majątek.

Obchody tegorocznych Dni Ateizmu w Warszawie polegały głównie na spotkaniach i wymianie poglądów wolnomyślicieli z całego kraju oraz z zagranicy. Organizacją kilkudniowych uroczystości zajęła się Koalicja Ateistyczna. Na jej, zaproszenie przedstawiciele „Pomostu”, Małgorzata Wysocka i Dariusz Bartnicki, uczestniczyli w bankiecie poświęconym wręczeniu nagrody Ateista Roku.

W 2015 roku nagrodę tę przyznano redaktorowi Tygodnika NIE – Jerzemu Urbanowi. Kapituła Nagrody Ateista Roku doceniła w szczególności wywiad, jakiego udzielił redaktor Jerzy Urban w programie Skandaliści, wyemitowanym na początku roku w telewizji Polsat 2, a następnie zdjętym w atmosferze właśnie skandalu.

 Ateista Roku 2015Jerzy Urban w sposób specyficzny dla siebie wypowiedział się na swoim blogu

Organizacja ateistów mianowała mnie Ateistą Roku. Ateistą ubiegłego roku był prof. Jan Hartman. Insygnium wręczono mi na bankiecie urządzonym w Pałacu Kultury w restauracji „Trojka”. Może być kłopot. Jury nagrodziło mnie głównie dlatego, że stoję jako oskarżony przez prokuraturę przed sądem za antykatolicką satyrę. Istnieje małe, ale prawdopodobieństwo, że sąd mnie uniewinni. Wówczas przestanę być ofiarą państwowego klerykalizmu. Czy musiałbym wówczas zwracać tak cieszący mnie tytuł?

160sMimo wszystko laureat wydawał się zadowolony z nagrody.

Kapituła przygotowała też nominacje do antynagrody, czyli tytuł Moher Roku 2015.

Bezsprzecznie, na ten kompromitujący tytuł zapracował, w tym roku, prof. Bogdan Chazan, ginekolog i szef Szpitala im. Świętej Rodziny w Warszawie, który wydał oświadczenie, że odmawia przeprowadzenia aborcji, gdyż jego sumienie jest najważniejsze, czym upodlił swoją pacjentkę i zostawił bez oczekiwanej pomocy.

Lista osób, które były nominowane do nagrody Moher Roku 2015 , była dłuższa i znaleźli się na niej jeszcze:

  • prof. Andrzej Rzepliński, prezes Trybunału Konstytucyjnego, m.in. za przyjęcie odznaczenia od Kościoła Katolickiego, tak zwanego krzyża papieskiego za zasługi dla państwa Watykan;
  • prof. Krystyna Pawłowicz, prawniczka, posłanka na Sejm RP;
  • redaktor Tomasz Terlikowski.

Takie nagrody, jak Ateista Roku i Moher Roku, są rzadką okazją do wyrażenia społecznej oceny moralnej postępowania osób publicznych w Polsce. Okazuje się bowiem, że publiczne wyrażenie swoich poglądów, szczególnie tych, które są niezgodne z obowiązująca linią polityczną (czytaj – religijną), jest obecnie niebywałym heroizmem.

Ateista Roku 2014Ateista Roku 2014 – Jan Hartman

Prawie żadna, z publicznych osób, nie ma odwagi przyznać się do tego, że nie chodzi do kościoła, oczywiście jedynego słusznego, jakim jest KK. Za to, zdecydowana większość polityków i innych reprezentantów narodu, z zapałem fotografuje się i filmuje na uroczystościach kościelnych lub w towarzystwie duchownych katolickich, najlepiej biskupów. Do odbiorców takich komunikatów medialnych, płynie szkodliwa, informacja. A mianowicie taka, że to, co jest najważniejsze dla naszego Państwa , rozgrywa się w kościele katolickim.

A przecież kościół katolicki w Polsce reprezentuje zupełnie inne państwo, państwo Watykan. Co oznacza, że to interesy państwa watykańskiego są prezentowane i chronione przez przedstawicieli kościoła. Tak się dzieje w Polsce i inych państwach, gdzie swoje przedstawicielstwa ma Watykan.

A zatem rodzi się pytanie: co zatem robią polscy politycy i inne osoby publiczne w kościele ? Czy też walczą w ten sposób o interesy państwa watykańskiego?

A co wtedy z interesami państwa polskiego, co z reprezentowaniem interesów Polaków, którzy wybrali owych polityków?

Dla tych niedowiarków, którzy będą twierdzić, że jest to impreza niszowa, niech przemawia poniższe zdjęcie, na którego pierwszym planie jest Wanda Nowicka.

161s

Permalink do tego artykułu: http://www.lewicowy-obserwator.pl/fotorelacja-z-dni-ateizmu-2015/

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: