[Z cyklu – Edukacja obywatelska] – Demokracja

 

Pogłoska o mojej śmierci była przesadzona.
Mark Twain

Tak jak w przypadku tego pisarza tak i wobec nas, pisanie nekrologów jest przedwczesne. Choć Lewicowy Obserwator zamilkł na prawie pół roku, było to spowodowane brakiem czasu a nie chęci do działania.

Dzisiaj jednak wiele się zmieniło:

  • lewica znalazła się poza parlamentem
  • władzę większościową w kraju przejęła partia, która od pierwszych dni zachowuje się tak jak w latach 1932 – 1934 Partia Chrześcijańsko-Demokratyczna Engelberta Dollfußa
  • obywatele, najliczniej od 25 lat wychodzą na ulice by zaprotestować niezadowolenie,

W tym czasie lewica siedzi cicho, lub wręcz jak Leszek Miller namawia do niezaangażowania w konflikt na linii Rząd – Opozycja, starając się nie zauważać, że wśród wzburzonego tłumu politycy stanowią jedynie tło całego ruchu.

Dlatego też, w ramach edukacji obywatelskiej, by uświadomić tych członków lewicy, którzy postanowili posłuchać rady byłego przewodniczącego SLD (swoją drogą gratulujemy Panu Włodzimierzowi Czarzastemu) i pasywnie przyglądają się obecnym wydarzeniom.

Niech niniejszy (i kolejne) film stworzony przez Mazowiecki okręg Komitetu Obrony Demokracji przekona Was w imię pierwszych słów naszego hymnu:

Jeszcze Polska nie zginęła,
póki My żyjemy

by zaangażować się w działania, które nie dopuszczą do przemiany Polski w RzeszęPospolitą.

Obywatele! Obywatelki! Do dzieła, w obronie demokratycznej Polski!!

Nie musimy śpiewać Ody do Radości, nie musimy być eurosceptykami, zaprezentujmy polski, lewicowy Patriotyzm. Jeżeli nie chcecie iść ramie w ramie z Komitetem Obrony Demokracji – zawsze możemy reaktywować Związek Bojownikó o Wolność i Demokrację. Lewicowy Obserwator tylko czeka na Wasz sygnał! Zróbmy wszystko by Polska nie stała się faszystowska.

 

Poniżej zaś prezentujemy wspomniany film: Demokracja – co to jest i czy większość może wszystko? 

Permalink do tego artykułu: http://www.lewicowy-obserwator.pl/z-cyklu-edukacja-obywatelska-demokracja/

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: